• Datum: 16.10.2018

Radovljica 64 : Ivančna Gorica 69

Rezultati po četrtinah: 19:17, 16:15, 16:13, 10:16, Podaljšek: 3:8

Strelci:

Radovljica: J. Zupan 11 (0:1) 3x3, L. Dežman 2, J. Završnik 15 (3:3), M. Stojnšek 14 2x3, J. Žnidar7 (1:2) 2x3, T. Tarman 12 (2:4), M. Polajnar 1 (1:2), G. Vukovič 2

Ivančna Gorica: M. Trontelj 2, Ž. Jerman 27 (8:9) 3x3, M. Ilar 2, M. Erčulj 15 (3:4), G. Kokovnik (0:2), B. Jamšek 7 1x3, A. Okorn 9 (2:6) 1x3, A. Omejec 7 (3:10)

Prva članska košarkarska tekma v Radovljici po sedmih letih se na žalost ni izšla po naših željah. Kljub borbeni predstavi in dobljenim trem četrtinam, je ekipa Ivančne Gorice iz Linhartovega mesta odšla z zmago po podaljšku. Tekma se je za domačine začela obetavno, nekaj zadetih trojk in solidna igra v obrambi sta prinesli minimalno vodstvo ob polčasu. Več težav smo imeli z osebnimi napakami in nesrečno poškodbo Domna Ravnika. Hitra igra in rafal trojk na začetku drugega polčasa sta prinesli vodstvo s petnajstimi točkami prednosti in zdelo se je, da se bo naša vrnitev na košarkarska igrišča začela na najboljši možni način - z zmago. Vendar tekme še ni bilo konec, nasprotnikom so se začele obrestovati osebne napake domače ekipe in potrpežljivost, saj so rezultat pred koncem rednega dela uspeli izenačiti. Vidno izčrpani in oslabljeni domačini smo bili po zapravljeni visoki prednosti v rednem delu v mentalno podrejenem položaju, kar so nasprotniki s pridom izkoristili in se na uvodu v sezono veselili zmage s končnim rezultatom 64:69. Vseeno lahko iz poraza potegnemo tudi pozitivne stvari, predvsem pa smo veseli podpore s tribun. Popravni izpit bomo imeli že prihodnjo soboto ob 18:30, ko v Radovljico prihaja ekipa KK Žiri. Prisrčno ste vabljeni, da si tudi drugo tekmo pogledate v živo, saj nam je brez navijačev neprimerljivo težje.