• Datum: 11.12.2018

Gorenja vas 71 : Radovljica 72

Rezultati po četrtinah: 16:18, 21:16, 21:17, 13:21

Strelci:

Gorenja vas: N. Stojanovič 16 (5:10) 1x3, T. Mezek 11 (1:2), V. Cvijanovič 14 (7:8) 1x3, L. Dolenec 2, L. Oblak 4, G. Ržen 4, A. Bogataj 13 (2:2) 3x3, J.Dolenec 7

Radovljica: U. Kozole 4 (1:2) 1x3, J. Zupan 22 6x3, L. Dežman 2, A. Modrič 2, J. Završnik 10 (0:2), M. Stojnšek 15 (4:5) 1x3, T. Tarman 17 (7:7)

Po sedmem krogu 4. lige državnega prvenstva v košarki se v slačilnici radovljiške ekipe veselimo prve gostujoče zmage. Na tekmi s starimi znanci, ekipo Gorenja vas, sicer dolgo nismo kazali dovolj dobre igre za zmago. Na začetku je stik z nasprotniki ohranjal le Jaka Zupan s serijo trojk, po prvi četrtini namreč vse do izdihljajev tekme nismo več vodili. Tekma je bila zelo groba, z velikim številom osebnih napak, dosojenih in nedosojenih, kar je s pridom izkoriščal Tilen Tarman, ki je poleg odličnih prodorov zadel tudi vseh sedem prostih metov. Vseeno zadnje četrtine nismo začeli najbolje, šest minut pred koncem smo zaostajali že sedem točk. Potem pa je sledila fantastična igra v obrambi in po prvi trojki Mateja Stojnška, ki mu pred tem nikakor ni steklo, smo zaostajali le še za točko. Končni rezultat 71:72 je s prodorom postavil Tarman, saj domači v zadnjem napadu niso uspeli zadeti in veselje se je lahko začelo. S tretjo zmago ohranjamo upanje na tretje mesto, ki še vodi v ligo za prvaka, prihodnji teden pa se bomo košarkarjem Ivančne Gorice skušali oddolžiti za nesrečni poraz v prvem krogu tekmovanja. Že zdaj pa vas 12. januarja vabimo na naslednjo domačo tekmo, ko v Radovljici gostuje vodilna Cerknica.