• Datum: 29.10.2018

3. kolo Cerknica 91 : Radovljica 70

Rezultati po četrtinah: 16:26, 22:16, 23:16, 30:12

Strelci:

Cerknica: J. Brlan 16 4x3, J. Sterle 12 (1:1) 1x3, G. Marolt 9 1x3, Ž. Benčan 18 (0:2) 2x3, G. Marolt 6 (2:2), S. Bavdek 12 (0:1), L. Jakič 14 (2:7) 2x3, M. Zgonc 4

Radovljica: A. Božič 4 (0:1), J. Zupan 11 3x3, J. Završnik 18 (1:2) 1X3, M. Stojnšek 14 (2:2) 4x3, J. Žnidar 11 3x3, T. Tarman 12 (2:6) 2x3

Prva ovira naših članov na gostovanju je bila zelo visoka. Cerkničani so bili namreč po prvih dveh krogih še neporaženi in na žalost tako ostaja tudi po tretjem kolu. Končni rezultat tekme (91:70) proti favoritom in enim izmed glavnih kandidatov za napredovanje v višji kakovostni razred nikakor ne odraža realne slike. Silovit začetek naših fantov na krilih neverjetne serije trojk je prinesel vodstvo po prvi četrtini in tudi po prvem polčasu. Tretja četrtina je bila še najbolj zaspan del tekme, tako da se je le-ta odločala v zadnji. Tam so Cerkničani unovčili svoje izkušnje in s silovitim presingom popolnoma nadigrali nebogljene goste, ki so Cerknico vseeno lahko zapustili dvignjenih glav, saj so bili več kot 30 minut vsaj enakovreden tekmec favoriziranim gostiteljem. Naši fantje bodo novo priložnost iskali 10. novembra, ko v Radovljici gostuje ekipa Kočevja. Do zmage jim lahko pomagate tudi zvesti navijači, ki ste ponovno lepo vabljeni na ogled tekme.