• Datum: 10.04.2019

Radovljica 80  :  Šentvid - Ljubljana 74

Rezultati po četrtinah: 17:23, 23:20, 15:15, 25:16

Strelci:

Radovljica: U. Kozole 6, J. Zupan 26 (8:12) 6x3, L. Dežman 2, M. Stojnšek 10 (2:3), A. Modrič 9 (7:10), T. Tarman 13 (3:11), M. Polajnar 10 (2:4), G. Vukovič 4

Šentvid - Ljubljana: A. Hočevar 2, I.N. Sok 7 1x3, M. Loboda 11 1x3, E. Korošec 13 (1:1), M. Hari 7 1x3, N. Grajzar 14 (6:8), L. Pogačar 6 (1:2) 1x3, J. Korošec 6 (4:4), J. Peterka 2

Na zadnji tekmi letošnje sezone v 4. SKL, smo bili košarkarji ekipe KK Radovljica odločeni, da se mladi ekipi Šentvida oddolžimo za poraz pred dobrim mesecem dni in se na lestvici zavihtimo pred njih. Potrebovali smo zmago z več kot štirimi točkami razlike in po prvem polčasu ni kazalo najbolje. Polčas smo namreč izgubili za štiri točke, vendar smo po katastrofalnem uvodu v drugo četrtino zaostajali že za 19. V drugem delu se nobeni ekipi ni več uspelo odlepiti od tekmeca, tako da se je obetala dramatična končnica. Obilica sodniških napak na eni in na drugi strani je tekmo še bolj razvnela, izključitve zaradi petih osebnih napak so se vrstile ena za drugo, na koncu pa nam je uspelo ohraniti mirnejšo kri in tekmo dobiti za šest točk. Sezono tako končujemo nekje na sredini lestvice in se polni zagona še usmerjamo k naslednji.