• Datum: 07.03.2020

Radovljica 81 : 59 Brežice

Rezultat po četrtinah: 23:11, 22:20, 23:13, 13:15

Strelci:

Radovljica: Žagar 6 1x3 (1:2), Mavrič 6, Božič 4 (2:2), Modrič 8, Tarman 21 (1:2), Markovič 2, Čop 9 3x3, Polajnar 15 1x3, Erznožnik 4, Krašovec 6 (4:6).

Brežice: Antolovič 17 1x3 (4:6), Galič 10 2x3, Grubič 5 1x3 (2:2), Ivšič 7 (3:4), Mijačinovič 10, Kolar 2, Cegodari 8 (2:5).

Košarkarji Radovljice so niz neporaženosti nadaljevali še na četrti zaporedni tekmi. Proti Brežicam so v domači dvorani na začetku poskrbeli za pravi delirij. Kljub temu da je nadomestni kapetan Matevž Polajnar v prvem napadu zgrešil popolnoma odprt met za tri točke, je namreč semafor po petih minutah kazal rezultat 17:2 za domače moštvo. Letos novopečeni trener Jaka Zupan je takrat posegel po prvih menjavah in igra je nekoliko padla. Tudi druga postava je do konca prve četrtine ujela pravi ritem in prednost se je znova povečala. V drugi četrtini je ravnotežje ostalo enako.

Začetek drugega polčasa je začinil veteran/novinec Luka Mavrič, ki je s hitrim podorom osmešil gostujočo obrambo. Razliko so vzdrževali prvi igralec tekme Anže Modrič, Tilen Tarman in nadomestni kapetan Matevž Polajnar. Svoje sta s pravo točo trojk in levjo srčnostjo dodala Jurij Čop in Nace Ernožnik.

Prve točke po poškodbi je vpisal Uroš Markovič, pogumno predstavo sta prikazala tudi Vid Krašovec in Miha Žagar. Mozaik sta zaokrožila Anže Božič, ki je kljub izpahnjenem prstu stisnil zobe in mladi Aljaž Kemperle. Nekaj minut je prispeval tudi Nejc Repinc, vsi skupaj pa so poskrbeli, da zmaga ni bila nikoli pod vprašajem.