• Datum: 30.11.2019

Orli Postojna 76 : 68 Radovljica

Rezultat po četrtinah: 23:17, 21:14, 18:11, 14:26

Strelci:

Orli Postojna: Jovanović 13 4x3 (1:2), Inocente 6 2x3, Lenassi 14 3x3 (3:3), Mandič 11 2x3 (1:1), Premrl 15 (3:4), Čamdžič 8, Šalamon 5 (3:5), Vujkovič 4 (2:2).

Radovljica: Žagar 2, Mavrič 15 (3:6), Repinc 4 (2:2), Stojnšek 8 1x3 (3:4), Modrič 16 2x3, Tarman 19 2x3 (9:15), Čop 3 1x3, Polajnar 1 (1:2).

Košarkarji Radovljice so to soboto gostovali v Postojni. V prvi četrtini smo spremljali izenačen dvoboj, nadaljevanje pa je bilo za radovljiško ekipo slabše, saj so domačini znali unovčiti svojo fizično premoč in izkušnje. Zadevali so izpod koša in z razdalje, ekipi Radovljice pa met kljub lepo priigranim priložnostim nikakor ni stekel. Proti koncu tretje četrtine je prednost pri rezultatu 60:40 narasla na dvajset točk. Vendar so gostje zadnjo četrtino začeli kot prerojeni, prednost so v manj kot dveh minutah prepolovili in močno zapretili Orlom iz Postojne. Sumljiva sodniška odločitev pri petih točkah zaostanka štiri minute pred koncem je na žalost gostom spodrezala krila, energije pa je za zadnji nalet na zmago zmanjkalo. Končni rezultat ob spodbudni igri z nekaj črnimi minutami - 76:68